Privat TROJHORA

Fotografie budovy penzionu TrojhoraPrivát Trojhora se nachází na samotě u lesa, u úpatí stejnojmenného vrchu Trojhora, v krásné chráněné krajinné oblasti České středohoří. Dům je součástí starobylé husitské obce Třebušín, která leží 10 km severně od okresního města Litoměřice, 20 km východně od Ústí nad Labem. Od hlavního města Prahy je vzdálena pouhých 70 km na sever.

Je to tichý a klidný kraj, kraj Zahrady Čech a přírodních krás. Je stranou všech průmyslových aglomerací a civilizačního ruchu, plný lesů a zeleně, s četnými historickými památkami a zajímavostmi. Z blízkých vrcholků je možné spatřit, od rozsáhlé Labské roviny s posvátnou horou Říp lemované řekou Labem, až po nádherná panoramata Českého středohoří.

Z historických zajímavostí je to sám Třebušín se zbytky tvrze a sídla Jana Žižky, Kalichem. Dále hrady a zříceniny Střekov, Hazmburk, Helfenburk, Kamýk, zámky Ploskovice, Velké Březno, Benešov nad Ploučnicí, Libochovice, Budyně nad Ohří, města Litoměřice, Terezín, Úštěk, Roudnice nad Labem.

Kraj je ideální na provozování turistiky, cykloturistiky, vyjížďky na koních, v zimě i na běžkách. Na Labi a ve vybraných lokalitách je možnost rybaření, jsou zde přírodní i veřejná koupaliště. A po domluvě můžeme nabídnout další sportovní a kulturní vyžití.

Proto srdečně zveme každého k návštěvě našeho krásného a zajímavého kraje.